kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

5410255

Obsluga techniczna
ALFA TV

Przyszłość Placu Mickiewicza w Pełczycach

dodano 12-12-2017

Przedstawiamy wstępną koncepcję zagospodarowania Placu Mickiewicza  w Pełczycach przygotowaną przez Pana Michała Batkiewicza - zwycięzcę konkursu na projekt pomnika Niepodległości wraz z koncepcją zagospodarowania terenu wokół pomnika  organizowanego przez Komitet Budowy Pomnika Niepodległości w Pełczycach.

Projekt zakłada stworzenie przestrzeni, która będzie pełniła funkcje reprezentacyjne oraz rekreacyjne. Całość projektowanego terenu ma posiadać dwa domyślne wnętrza.

Pierwsze z nich z dominantą w postaci Pomnika Niepodległości, drugie z akcentem w postaci fontanny wbudowanej w nawierzchnię.

Obydwa wnętrza mają rozdzielać "plamy" zieleni. Planuje się podkreślenie relacji widokowej pomiędzy kościołem pw. Narodzenie NMP, a Pomnikiem Niepodległości po przez poszerzenie wejścia na plac od strony kościoła.

Projekt przewiduje, zamknięcie roślinnością placu od strony przylegających do niego budynków (strona północna oraz południowa).

Planuje się pozostawienie wszystkich sędziwych drzew, wprowadzenie dużej ilości nasadzeń krzewów oraz bylin (w szczególności traw ozdobnych), montaż nowych ławek (dwojakiego rodzaju), koszy na śmieci, stojaków rowerowych. Wszystkie elementy małej architektury mają być pomalowane na ten sam kolor - szary grafitowy. 

Plac ma zyskać nowy rysunek nawierzchni, który ma się składać z płyt betonowych w kolorze szarym oraz naturalnego ciemnego kamienia. Rysunek nawierzchni ma dodatkowo podkreślać dwa najistoniejsze elementy placu - Pomnik Niepodległości oraz fontannę. Całe założenie ma być podświetlone po przez podłużne oprawy dogruntowe.

więcej zdjęć+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia