kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

6372909

Obsluga techniczna
ALFA TV

RPO

dodano 20-10-2018

17 października 2018 r. przedstawiciele Gminy Pełczyce wraz z Członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Ryszardem Mićko podpisali umowyo dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego 3 inwestycji o wartości prawie 14 mln złotych.
 

1. „Rozbiórka istniejącej i budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Pełczyce oraz budowa odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej w mieście Pełczyce oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce” - koszt całkowity 5 930 492,77 zł.

2. „Modernizacja (zagospodarowanie) przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach”- koszt całkowity 1 551 364,07 zł. 
W ramach inwestycji ma powstać monument oraz fontanna wbudowana w nawierzchnię, a także plac zabaw. Od strony północno – zachodniej oraz południowo-wschodniej planuje się zamknięcie placu roślinnością. W wyniku realizacji projektu planowane jest zatrudnienie 2 osób w pełnym wymiarze czasu pracy. Będą to mieszkańcy obszaru rewitalizacji.

3. „Zagospodarowanie brzegów Jeziora Panieńskiego i Jeziora Stawno” - koszt całkowity  6 160 014,33 zł. 
Inwestycja zakłada wybudowanie ścieżek dookoła jezior, dostosowanych do ukształtowania terenu oraz do możliwości osób niepełnosprawnych. W pobliżu grodziska zaplanowano wybudowanie pomostów pływających. Ponadto w planach jest wybudowanie stanowisk wędkarskich, ławek, miejsca do biwakowania oraz skateparku dla okolicznej młodzieży. Istniejące zaniedbane plaże mają zostać zmodernizowane oraz poszerzone.

W wyniku realizacji projektu planowane jest zatrudnienie 2 osób w pełnym wymiarze czasu pracy. Będą to mieszkańcy obszaru rewitalizacji.


 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia