kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

6189313

Obsluga techniczna
ALFA TV

Powstaną nowe place zabaw w Gminie Pełczyce.

dodano 17-05-2019

W środę 15 maja 2019 roku w Pełczycach umowę na dofinansowanie budowy placów zabaw podpisali wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa i burmistrz Mirosław Kluk.

Nowoczesna infrastruktura powstanie w miejscowościach Boguszyny, Przekolno, Będargowiec i Będargowo.

Rekreacyjno- sportowa baza ulokowana została tam, gdzie do tej pory przestrzeni do aktywnego odpoczynku dla najmłodszych brakowało. Dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzić czas korzystając z różnych atrakcji. To karuzele, huśtawki, zestawy do zabaw zręcznościowych czy urządzenia do ćwiczeń np. typu biegacz. W otoczeniu nowo powstałych miejsc znajdą się również ławki, kosze na śmieci oraz trawnik.

Wartość inwestycji będzie wynosiła około ćwierć mln zł, z czego 85% wydatków pokryje unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego.
Nowe place zabaw mają być gotowe w drugiej połowie lipca br.
 
Zadanie wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności oraz obszarów miejskich i wiejskich”.


+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia