kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

6275161

Obsluga techniczna
ALFA TV

Podpisanie umowy na "Budowę drogi dla rowerów z Barlinka do Pełczyc - odcinek Pełczyce - granica gminy"

dodano 23-08-2019

23 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Pełczycach Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego- Tomasz Sobieraj oraz Burmistrz Pełczyc- Mirosław Kluk podpisali umowę o przyznanie wsparcia z RPO WZ 2014-2020 na zadanie pn. „Budowa drogi dla rowerów z Barlinka do Pełczyc - odcinek Pełczyce - granica gminy" .

W ramach projektu Gmina Pełczyce wybuduje prawie 5 km trasy rowerowej z Pełczyc do granic gminy. Odcinek ten docelowo połączy się z barlinecką częścią trasy.

Droga stanowić ma przede wszystkim alternatywę dla transportu samochodowego, ułatwiać dojazd do pracy, a także pozytywnie wpływać na środowisko naturalne znacząco ograniczając emisję zanieczyszczeń.

Projekt wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna" działanie 2.4 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktów Samorządowych”.

Koszt inwestycji będzie wynosił ok. 3 mln zł, natomiast  wartość dofinansowania z EFRR ok.  2,5 mln zł.

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019- 2020.

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia