kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

5547729

Obsluga techniczna
ALFA TV

Święto Tataraku

Święto Tataraku 2009
W dniach 15-16 sierpnia br. odbyło się już IV- te Święto Tataraku.
Jak co roku gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionego Grammendorfu.
Uroczyste obchody tego Święta rozpoczęły się X Pełczyckim Maratonem Pływackim nad J. Duży Pełcz. Następnie o godz 17.00 w sali kinowej Pełczyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. ”Wszystko o kobietach” w wykonaniu aktorów Teatru Tarnowskiego pod dyrekcja Edwarda Żentary. Sztuka chorwackiego dramatopisarza – Miro Gavrana doskonale ukazała życie kobiet, ich przyjaźnie, miłości oraz tajemnice. Piętnaście kobiet i pięć przeplatających się wątków, psychologiczne dialogii i podsycające ciekawość widza puenty poszczególnych scen - to wszystko zaprezentowały nam trzy wspaniałe aktorki: Marta Gortych, Anna Lenczewska oraz Anna Nowicka, które otrzymały ogromne brawa oraz symboliczną wiązankę kwiatów z rąk Burmistrza Pełczyc Pana Mirosława Kluka. Następnie publiczność odziana w koszulki z logo „Święto Tataraku” i pochodniami w ręku ruszyła korowodem nad Jezioro Panieńskie. Całość korowodu prowadzona była przez kapelę ludową z Przelewic, która przygrywała podczas przemarszu.
Po raz drugi w historii naszego miasta została wybrana Królowa Jezior Pełczyckich. Koronacji dokonał Burmistrz Pełczyc - zaszczytną funkcję zaczęła pełnić Joanna Maćkowiak oraz podwładne jej szuwarki w składzie: Zuzanna Maćkowiak, Agnieszka Mazurek, Nikola Weselska oraz Wojtek Łukaszuk. Zespół wokalny Bell-canto działający przy M-GOK w Pełczycach pod instruktarzem Pana Józefa Nowickiego swym śpiewem uświetnił całą uroczystość.
    Po koronacji nastąpiła zmiana scenografii, by przenieść się w świat kabaretu „Wesołej Trzynastki”, który wspaniale rozbawił zgromadzoną publiczność. Reżyserem i autorem tekstów był Pan Ryszard Galant, który jest Honorowym Obywatelem Pełczyc. Kabaret został nagrodzony gorącymi oklaskami. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia święta była zabawa taneczna pod rozgwieżdżonym niebem, która trwała do białego rana…
Nazajutrz miały miejsce zawody wędkarskie o „Złoty Tatarak”, w których udział brało kilkudziesięciu wędkarzy z Pełczyc i okolic. Puchar Najlepszego Wędkarza otrzymał Pan Jan Szmidt z Pełczyc, który złowił 4,2 kg ryb.
Cieszymy się, że w tym roku pogoda dopisała i mogliśmy w większym gronie uczestniczyć w obchodach „Święta Tataraku”. Zapraszamy za rok.
Galeria Zdjęć
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia