Zachęty dla inwestorów

Dlaczego warto zainwestować ?

 • Do dyspozycji inwestorów jest ok. 15 ha ziemi znajdującej się w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
 • Atutem gminy jest jej położenie blisko granicy państwa Niemcy-92 km oraz bliskość ośrodków wojewódzkich tj. Szczecin 80km i Gorzów Wlkp. 40 km. Najbliższa droga ekspresowa S3 oddalona jest o 35 km od miasta, linia kolejowa o 20 km -Choszczno, natomiast najbliższy port lotniczy to Lotnisko w Goleniowie  (80 km), Berlin-Schönefeld (120 km).
 • O atrakcyjności inwestycyjnej gminy niech świadczy jej dobre uzbrojenie w infrastrukturę techniczną pozwalającą na prowadzenie dowolnej działalności gospodarczej. Wysoki poziom nasycenia sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowniczych i energetycznych wraz z dobrym stanem technicznym szlaków komunikacyjnych stanowi ważny potencjał dla gospodarczego rozwoju gminy.
 • Przychylność miejscowych władz (gmina wspiera inwestora w procesach inwestycyjno-organizacyjno-prawnych, pomaga przy pozyskiwaniu różnych zezwoleń).
 • Szeroka oferta inwestycyjna  i sprzyjający  klimat reguluje coraz szybszy rozwój wielu branż, co w efekcie przyczynia się do wzrostu gospodarczego gminy. Zróżnicowany krajobraz inwestycyjny wzmacnia pozycję gminy oraz zwiększa komfort przedsiębiorców, którzy mogą korzystać z bogactw infrastruktury społecznej i technicznej jak również usługowej i turystycznej.
 • Obszar Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej cieszy się zainteresowaniem ze strony inwestorów. Jak dotąd sprzedano 8,0568  ha ziemi w strefie.

Wsparcie dla inwestora:


Lokalne:

 • Konkurencyjne ceny działek.
 • Przychylność miejscowych władz (gmina wspiera inwestora w procesach inwestycyjno-organizacyjno-prawnych, pomaga przy pozyskiwaniu różnych zezwoleń).
 • Inne tereny inwestycyjne tj. pod zabudowę mieszkaniową
 • Uchwała DE MINIMIS (zwolnienia podatkowe): http://bip.pelczyce.pl/strony/659.dhtml

Regionalne:

 • Przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym CIT z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy. Więcej znajdą Państwo na stronie  http://www.kssse.pl/pl/oferta/zwolnienia_podatkowe.html

Krajowe:

 • Granty rządowe przyznawane są na podstawie Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011 - 2020 przyjętego przez Radę Ministrów w dniu 5 lipca 2011 r. http://www.paiz.gov.pl/strefa_inwestora/grant_rzadowy
 • Informacje o wsparciu w zakresie aktualnie obowiązujących przepisów prawa i pomocy publicznej znajdą Państwo na http://www.paiz.gov.pl/prawo

Jakość powietrza

Polecamy

uzp

ceidg

wfos

pup

RZGW


-LETNIA BIESIADA PEŁCZYCKA 2024-

gaz_systemSPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2024

Logo GBS BankSPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2024

enerisSPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2024


SPONSOR LETNIEJ BIESIADY PEŁCZYCKIEJ 2024

Kontakt

URZĄD MIEJSKI W PEŁCZYCACH
ul. Rynek Bursztynowy 2

tel. 95 768 50 38
fax 95 768 51 18
e-mail: umig[@]pelczyce.pl

Nr Konta Bankowego
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku
Oddział w Pełczycach
Nr konta bankowego 45 8355 0009 0098 0214 2000 0007

 

Mapa

BIP 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok